piątek, 6 lipca 2012

Sposób na senny upał - mrożona kawa z lodami z białej czekolady

Na deszcz zanosiło się dzisiaj od rana i nagle... jak nie gruchnęło, jak nie huknęło... Ogólnie rzecz biorąc burze mnie nie przerażają, wręcz przeciwnie - zachęcają do wyjścia z domu by powdychać odrobinę ozonowego powietrza. Tym razem jednak potęga huku mnie powaliła i zdarzyło mi się podskoczyć kilka razy.
Kilka minut po ulewie było cudnie - rześko, chłodno, wszędzie panoszyła się zbawienna bryza. Szczęście jednak nie trwało długo. Kiedy już cała woda wyparowała z chodników i ulic, znów poczułam się, jak zamknięta w szklarni.
Dodatkowo zrobiło się sennie i leniwie. Zatem jedynym rozwiązaniem stała się mrożona kawa - ale nie taka zwykła - kawa z lodami z białej czekolady od Grycana...


Do przygotowania dużej szklanki gaszącej pragnienie i przeganiającej senność i znużenie wykorzystałam:
  • 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej (ja używam Jacobs Velvet, bo to nasza ulubiona kawa)
  • 1/2 torebeczki cukru waniliowego (jeśli nie słodzicie kawy, ten etap możecie pominąć)
  • odrobina gorącej wody
  • zimne mleko
  • 3-4 kulki lodów o smaku białej czekolady firmy Grycan - tak naprawdę mogą być jakiekolwiek inne (nie polecam jednak owocowych :) )
  • ulubiona posypka (kakao, cynamon, cukrowe pałeczki......)


Do szklanki wsypujemy kawę i cukier. Zalewamy odrobiną gorącej wody, aby mieć pewność, że kawa rozpuści się szybko i dokładnie. Dopełniamy szklankę zimnym mlekiem. Na wierchu kładziemy kulki lodów. Dekorujemy wedle uznania.
Nic dodać - nic ująć!
Mniam i pycha!


SMACZNEGO!!! :))

No i odrobiny chłodu :)

2 komentarze:

  1. oj tak oj tak tylko czegoś takiego mi dzisiaj potrzeba!pychota

    OdpowiedzUsuń