środa, 8 lutego 2012

Silikon na Walentynki

Generalnie jak większość, lub mniejszość (dane co roku wydają się odmienne) - uważam, że dbanie o związek, pielęgnowanie Miłości i okazywanie sobie uczuć powinno mieć miejsce w każdym momencie wspólnego życia - tyle teorii! W praktyce wspieram wszystkich tych, którzy 14 lutego kochają się nieco bardziej i dlatego czasami nurzam się w tych kiczowatych serduszkach, misiach pluszowych i czułych słówkach na kartkach pocztowych.
Tomek zdecydowanie zatrzymał się na etapie teorii - zatem wiedziona potrzebą zaskoczenia mojego mężczyzny, w serwisie aledobre.pl  zakupiłam silikonowe serca, a właściwie foremki do stworzenia ślicznych, słodkich muffinek! Są tak piękne, że postanowiłam się nimi pochwalić, zanim zabiorę się do pieczenia - a że to moje pierwsze podejście do silikonowych form do pieczenia - proszę o trzymanie kciuków :)


Jak widać powyżej w skład zestawu firmy Birkmann wchodzą 4 foremki silikonowe oraz mała książeczka z podstawowymi przepisami do wykorzystania przy użyciu foremek. Niestety nie przyda się nikomu, kto chociaż podstawowo nie zna języków: niemieckiego, angielskiego, francuskiego, włoskiego czy hiszpańskiego. W książeczce znajdują się proste przepisy zarówno na desery pieczonejak i mrożone, co wskazuje na szeroki wachlarz wykorzystania foremek.


Według producenta foremki serduszka nadają się do pieczenia i chłodzenia w zakresie temperatur od -60 do +240 stopni. Można je również myć w zmywarce, co znacznie ułatwia życie osobom nie znoszącym zmywania. Są giętkie, ale nie nadmiernie, co gwarantuje pożądany kształt naszych babeczek, przy jednoczesnym ułatwieniu wyjęcia ich z foremek.

Design tych silikonowych słodziaków jest tak piękny, że nadają się także na prezent dla kucharzącej dziewczyny, żony, czy mamy :) Jeśli jednak mamy w domu gotującego mężczyznę, może powinnyśmy zastanowić się nad innym zestawem kolorystycznym ;).


Tyle z moich pierwszych wrażeń dotyczących nowego nabytku, następny krok to wypieczenie w foremkach pysznych walentynkowych słodkości dla Tomka :)

2 komentarze:

  1. Śliczne są te foremki. Może jeszcze uda mi się je zakupić przed walentynkami

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli złożyłabyś zamówienie dzisiaj lub jutro myślę, że nie byłoby problemu. Ja zakupiłam je w poniedziałek wieczorem, przelałam pieniądze na konto sklepu, a dziś rano kurier zapukał do moich drzwi :)

      Usuń